Polska

Polska od 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej, a od 2007 roku przystąpiła do Układu z Schengen, który znosi kontrolę osób przekraczających granicę państw – sygnatariuszy układu. Oznacza to, że Polacy mogą swobodnie podróżować po większości krajów UE oraz kilku innych państwach jak np. Norwegia, Szwajcaria czy Islandia. W Polsce zarejestrowanych jest ok. 4 milionów podmiotów gospodarczych (spółek, przedsiębiorstw, jednoosobowych działalności gospodarczych itp.). Produkt Krajowy Brutto na przestrzeni ostatnich lat oscyluje wokół 500 mld USD, a w połowie 2014 po raz pierwszy w historii polskiej gospodarki po 1989 roku zanotowano deflację. Dobra i stabilna sytuacja ekonomiczna sprawia, że Polska jest jednym z bardziej interesujących inwestycyjnie krajów w Europie.

Pobierz OPUS_GUIDE POLSKA

Zakres usług OpusTrust Zakres usług OpusLegal Zakres usług OpusFinance Zakres usług OpusTax
Zakładanie spółek Obsługa korporacyjna Prowadzenie ksiąg Planowanie podatkowe
Sprzedaż gotowych podmiotów Obsługa transakcyjna Audyt CIT
Administracja CBM Rozliczanie podatku dochodowego VAT
Siedziba M&A Rozliczanie podatku VAT, VIES, INTRASTAT PIT
Rachunki bankowe i inwestycyjne Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców Konsolidacje Postępowania podatkowe
Zarząd powierniczy Obsługa cudzoziemców – pozwolenie na pracę i stały pobyt Rozliczanie różnic kursowych Audyty podatkowe
Przechodzenie na standardy MSR/MSSF Inne podatki

Działalność zespołu ekspertów OpusTax koncentruje się na polskiej jurysdykcji podatkowej. Na życzenie Klienta, w kwestiach związanych z międzynarodowym planowaniem podatkowym i zagraniczną jurysdykcją podatkową OpusTax współpracuje ze spółką OpusTrust, korzystając z jej bogatej listy kontaktów zagranicznych. (w szczególności na terenie Cypru, Malty, Słowacji i Łotwy)