Polskie szablistki jadą do Rio!

Polskie szablistki, w tym Ola Socha, ambasadorka Fundacji OpusSport zajęły 5 miejsce w belgijskim Pucharze Świata i tym samym zakwalifikowały się na Igrzyska Olimpijskie do Rio!

W niedzielę Polki wygrały z Węgierkami (podobnie zresztą jak ostatnio w Grecji). Przygotowując się do meczu ćwierćfinałowego z Ukrainą dowiedziały się, że, Chinki przegrały swój pojedynek drugiej rundy z Meksykiem i nie było już szans, żeby wyprzedziły Polki. Niestety Ukrainki były lepsze ale z Japonią i USA nasze dziewczyny dały sobie radę.

Dzień wcześniej – w turnieju indywidualnym udało się Oli zrealizować plan minimum. Po dwóch spokojnych zwycięstwach, w 1/16 finału, walcząc z przyszłą srebrną medalistką zawodów – Yaną Egorian, przegrała z nią tylko jednym trafieniem. Dobry występ zanotowała jej klubowa koleżanka – Gosia Kozaczuk, która w 1/32 pokonała Amerykankę Muhammad rozstawioną w turnieju z 7ką.
Przed Olą jeszcze dwa indywidualne Puchary Świata, ale mając zapewniony wyjazd do Rio jak sama mówi: „pojadę tam na pewno na większym spokoju”.
Trzymamy mocno kciuki i będziemy na bieżąco przekazywać nowe informacje.